• ÚSPECHY NAŠICH ŽIAKOV

    • Novinky

          • Na potulkách z 1. A a 4. B

          • Blíži sa koniec roka, a tak sme sa vybrali 1. A a 4. B na koncoročný výlet za zážitkami do prírody.

            Zvolili sme si Zveropark. Je tam viac ako 40 druhov zvierat. Hlavnou dominantou sú losy mokraďové, no nájdete tu i zvieratá, ktoré voľne žijú v našich lesoch (ako jeleň či diviak lesný), emu, veveričku, líšku, kozu kamerunskú, minikozu holandskú i zvieratká, ktoré v lese bežne už nenájdete, alebo žijú v cudzine.

            Navštívili sme aj  hladkací kútik, či piknikovú lúku na oddych.

            Absolvovali sme i opekanie pod holým nebom, ktoré malo svoje čaro. Nevynechali sme ani detské ihrisko, skákacie centrum, či hasičský trenažér. Zaujímavá bola i možnosť razenia mincí, ktorú mnohé deti využili.

            V závere výletu slová detí :„Pani učiteľka, toto bol najlepší výlet na svete“ hovorí za všetko. 

             

          • Módna prehliadka literárnych a filmových postáv

          •      Záver školského roka patril našim šiestackým projektom. Bola to pre nás opäť výzva, ktorej sme sa  ujali s veľkým zanietením. Každému projektu predchádzali prípravy, ktoré pozostávali z vytvorenia plagátu, pozvánok, príhovorov, charakteristík zvolených postáv, kostýmov...

                 Pracovali sme v duchu tímovosti. Samozrejme, v deň „D“ sme prežívali zmiešané pocity, keďže sme chceli, aby naše prehliadky dopadli čo najlepšie. Boli sme plní očakávaní!

                 A tak k nám zavítal Shrek, Anna zo Zeleného domu, neskrotná Merida, Daidalos, Adriana zo známej detektívky, Pinocchio, generál Štefánik či  odvážnaVaiana.  

                 Snažili sme sa čo najvýstižnejšie tieto postavy charakterizovať a aj ich autenticky zosobniť. Dokonca v jednom prípade naši hostia hádali mená postáv a predstavte si, niektoré ich potrápili.

                 Bojovali sme aj s trémou, ktorá nás posúva vpred, ako  to povedala jedna známa slovenská herečka. Môžeme len dodať, že sa nám tento deň vydaril, vychytali sme mu mušky a veríme, že sa nám ešte niečo podobné podarí vytvoriť.

                 Pozrite sa, ako nám to pristalo. Myslíte si, že sa nám dané postavy podobajú?

          • Ovocné osvieženie

          • Horúce dni, žiariace slnko, sem-tam malý mráčik a naši piataci sa chystali na svoje ovocné osvieženie. Keď sa dozvedeli, že si sami pripravia ovocný šalát, triedou sa ozývali hurónske výkriky radosti. A tak sa prípravy na  opis pracovnej činnosti mohli začať.

                 Rozdelili sme sa do troch tímov, v ktorých sme si rozdelili ingrediencie a dohodli sme si deň realizácie.  Všetci sme sa naň veľmi tešili!

                  Vychytali sme aj chybičky krásy, napr. stačí odsypať z cukru, nepotrebujeme celé kilo; ovocie si vyberáme podľa vlastných chutí; jogurtík nebude pre každého... A išli sme na to!

                 Našu kuchynku rozvoňali sladké jahody a maliny i  prenikavosť citrusov, ktorú dopĺňali jabĺčka, kivi, banány i čučoriedky.

                 K tomu sa pridala radosť a pracovitosť nás piatakov. Burácala celá kuchynka, boli sme natoľko naplnení radosťou, že sme si nepočuli vlastné slovo.

                 Ovocie sme si pripravili, potom krájali (dodržali sme bezpečnosť pri práci – príborové nožíky), pokvapkali citrónom, ochutili  a doplnili jogurtom. Veľmi jednoduché, každý mal svoju úlohu, aj ochutnávači! A takto pripravené ovocné osvieženie sme si naservírovali do mištičiek a s chuťou labužníkov sme si vychutnávali každý kúsok!

                 Nakoniec sme si  po sebe poupratovali a ponúkli sme aj pani učiteľky. Vyskúšajte a posúďte sami! Prajeme Vám dobrú chuť!

                                                                                                                                                labužníci z  V. A

            P.S.:

                  Takéto milé slová zaznievali v burácajúcej kuchynke, čo znamená, že  sme náš cieľ  teda splnili vo všetkých smeroch a netajím sa hrdosťou na mojich labužníkov:

             „Ja som si už všetko zjedol a tento šalát mi veľmi dobre padol!“   „Je výborný!“  „Mňam!“  „Ešte nejedzte!“  „Ja už nemám!“   „Ešte chcem!“   „Toto môžem zjesť?“   „Už nevládzem!“   „Pani učiteľka, ja sa cítim ako v nejakej šou o varení!“ 

          • NAŠA KREATÍVNA PRÁCA V MEZINÁRODNOM PROJEKTE

          • Medzinárodný program GLOBE  spustil výzvu Water Bodies, do ktorej sa zapojili aj štvrtáci. 4. C si vybrala tému Starohutský vodopád a 4. A Vodné zdroje v Novej Bani.

            ŠIMONKO VRTÍK sa zahral na spisovateľa a vymyslel povesť VZNIK STAROHUTSKÉHO VODOPÁDU a umelecky ho namaľoval MATIASKO POHORELEC.

            4. A sa zase zamerala iné vodné zdroje a toky.

            PÁČI SA VÁM NAŠA PRÁCA?  POZRITE SA!

          • „Mimoni v nestarnúcej Banskej Štiavnici“

          • Každé mesto má svoje čaro, no Banská Štiavnica ním vyniká. Osud nám akosi neprial, pretože okrem spoznávania kultúry mesta mali naši siedmaci nazrieť aj do útrob Banky lásky a zažiť tak „ducha minulosti spojeného s nezabudnuteľnou Marínou“.  Plánovať sa akosi neoplatí, no všetko zlé, je na niečo dobré! Veríme, že ruiny napíšu svoj nový osud.

                 Tento deň vyzeral ako každý iný. Spokojnosť sa niesla od rána, nebude pršať! Ale Štiavnica je Štiavnica! Nebo nad Štiavnicou nás znenazdajky prekvapilo a začalo pršať  práve pri Banke lásky, kde sme si pripomínali históriu najdlhšej ľúbostnej  skladby, život Márie Pišlovej (Pischlovej), jej učiteľa, ako aj dom Pišlovcov, ktorého časť v podstate slúžila ako vchod do bane.

                 Naši siedmaci mali neľahkú úlohu, keďže od prvého momentu stretu nohy so zemou, mapovali trasu, akoby sa mali stať turistickými sprievodcami. To bolo kverulantov na jednom mieste! No musíme ich pochváliť, pretože si zaznamenávali oporné body s veľkou dôslednosťou. 

                 Túra, ktorá bola tiež v pláne, pretože Tajch Veľká Vodárenská súvisí s baníctvom,  sa nemohla uskutočniť, aj keď sme sa o to pokúsili, z dôvodu nepriaznivého počasia. Ale aj tak sme opäť získali, keďže sa nám z úzkej uličky naskytol nádherný pohľad na Banskoštiavnickú kalváriu a už vieme, odkiaľ vznikajú unikátne zábery na pohľadnice.

                 Poslednou časťou našej výpravy bolo Banské múzeum v prírode. Pomyslíte si, že deti ho už niekedy navštívili,  čo je pravda, ale teraz vnímali úplne iné súvislosti.

                 Keď  si už všetci mysleli, že ich  nič neprekvapí, mýlili sa na plnej čiare. V múzeu nás privítali správou, že nebude elektrina, a tak musíme použiť lampáše – staré baterky -  a telefóny. Opäť všetci na tejto situácii získali. Preniesli sme sa v čase a celé prostredie sme teda prežívali zážitkovo a autenticky.

                 Najskôr sme čakali v cachovni, kde sa stretávali pred šichtou baníci, a tu dostali siedmaci priestor, previesť nás Banskou Štiavnicou  ako sprievodcovia. Domnievame sa, že cachovňa už veľmi dávno nezažila toľko úprimného smiechu, cítili sme sa tu veľmi dobre.  A opäť sme sa veľa dozvedeli, napr.: Novobanská klopačka je práve v tomto múzeu, súvislosť Tajchu Veľká Vodárenská so Štôlňou Bartolomej, videli sme Cachovaciu knižku z Hodruše a viete, čo máte na rováši? Predsa poznačený číselný údaj na drevenej paličke, ktorý sa takto značil aj baníkom. (pozri foto)

                 A potom to prišlo. Prestrojenie! „Mimoni ovládli Banské múzeum v prírode“. Skúšanie, meranie a  ako vyzeráme...Boli sme cool - skvelí! (pozri foto)

            Smiech! Smiech! Smiech! Prevracanie očí nad toľkými schodmi a nakoniec zaujímavosti z poznávania. Vstup do štôlne bol pre nás čarovný a odvážny. Viacerí sme sa prekonávali, držali sme spolu, povzbudzovali sme sa.

                 Deti počúvali o minulosti, ťažkosti, dômyselnosti, šikovnosti a veľkej pokore. Dokonca vyjadrovali svoje názory či uvažovania: „Pani učiteľka, oni zomierali veľmi mladí! Nechcel by som byť baníkom!“ „Veď žena nezarobila ani na mlieko!“  „Jasné, že sa musela druhýkrát vydať.“  „Mali to veľmi ťažké!“ „Nechcel by som žiť v tej dobe!“ „To bolo strašné!“ „Nechcela by som byť žena baníka!“

                 Pobyt v štôlni si užili, veď ich tam nechali oveľa dlhšie, ako bolo v pláne. Prešli si neľahkým životom baníkov. Veľa  získali, zažili, uvedomili si. Okrem toho aj zistili, ktoré veci a oblečenie ich zradili v daždi, a tak už vedia, že ich musia nahradiť.

                 Snáď sa im spomienky vryjú do pamätí a nenahradí ich zabudnutie na dávnu minulosť predkov!

                  Ešte chceme dodať, že sme nesmierne hrdé na našich siedmakov, ktorí prejavili svoju empatickosť, spolupatričnosť a vnímavosť jeden druhého.

             

                                                                               siedmaci a pani učiteľky triedne

          • 4. A v Španej Doline

          • Ku koncu školského roka neodmysliteľne patria aj výlety.

            Žiaci 4. A triedy svoje štvorročné putovanie na prvom stupni ukončili školským výletom do Španej Doliny.

            Okrem krásnej prírody a malebnej dediny uprostred hôr, žiaci prešli náučným baníckym chodníkom, prezreli si banícky orloj, Cisársku štôlňu, haldu Maximilián a Kostol Premenenia Pána. Asi najpútavejšia pre žiakov bola návšteva Historickej školy profesora Jozefa Mistríka. Žiaci sa vrátili späť do minulosti a mali možnosť vyskúšať si, ako sa voľakedy učili ich rovesníci. Staré drevené lavice, písanie husacím brkom a atramentom bolo pre žiakov veľmi zaujímavé a pútavé. A našli sa aj odvážlivci, ktorí si vyskúšali, ako sa kedysi trestali neposlušní žiaci - štipľavé štipnutie trsteničkou.

            Naše putovanie sme ukončili v OC Europa v Banskej Bystrici, no a samozrejme šťastným návratom domov s novými zážitkami.

            E. Lalková

          • NAŠA ŠKOLA- InoŠkola dostala darček od nadácie VĹČATÁ

          • Deti dostali do ŠKD novú hru- OPERAČNÉ STREDISKO 112. Hrali sa na telefónnych operátorov operačného strediska, do ktorého im volali ľudia z mesta so svojim problémom (príbehy sú na kartičkách).

            Deti rozhodovali aké služby pošlú (polícia, sanitka, hasiči, vrtuľník) a kam ich pošlú podľa mapy. Deti sa zabavili a zároveň si uvedomili aká je táto práca dôležitá.

            Vďaka tomuto darčeku si v praxi vyskúšali skoro všetky prierezové témy.

            ĎAKUJEME!!!

            ŠKD mravčeky a Bianca

          • Koncoročný výlet - Via Ferata Zvonička

          • Za tento školský rok sme toho stihli veľa. Naučili sme sa čítať, písať, počítať, poznávať prírodu a rešpektovať spoločné pravidlá. Niekedy nám to išlo od ruky, inokedy zasa trochu menej.

            Na konci každého snaženia je odmena. Tá naša bol koncoročný výlet na Zvoničku. Čakala nás tam dobrodružná výprava na Via Feratu. Bola to pre nás veľká výzva.

            Mnohí z nás museli prekonať svoj strach a obavy a ukázať, že keď chceme, všetko dokážeme.

            Prváci moji, som na Vás nesmierne hrdá, že ste to dokázali nielen na ferate, ale aj počas školského roka a stali sa z Vás ozajstní žiaci našej školy.

            Ďakujeme z celého srdca rodine Maťka Gajdoša, že sa o nás na Zvoničke tak pekne postarali. Veľmi si to vážime.

            Evka Sučanová a žiaci 1.B

          • OVOCNÉ STROMY, RÍBEZLE AKO DARČEK A VÍŤAZI SÚŤAŽE ŠKOLSKÉ OVOCIE

          • Naša škola sa v školskom roku 2022/2023 zapojila do školského programu Európskej Únie s finančnou podporou EÚ „Školské ovocie“.

            Firma Valman s.r.o. nám počas školského roka dodávala okrem  chutného ovocia ako sú jablka, hrušky, čučoriedky, marhule aj detskú výživu a džúsy.

            Ako bonus sme od firmy Valman s.r.o. dostali sadenice ovocných stromov a kríkov.

            Firma Valman s.r.o. vyhlásila maliarsku súťaž na tému ovocie a zelenina, do ktorej sa zapojili žiaci  našej školy a desiatich firma obdarovala hodnotnými cenami.

            TU SÚ VÍŤAZI:

            Simona Svetíková, 4. B        

            Adriana Hrubá, 4. B        

            Zuzana Blahová, 4. B         

            Tamara Drobeňová, 5. A      

            Katarína Jančoková, 5. A     

            Šimon Benč, 5. A           

            Vanda Chudániková, 6. A      

            Matúš Kráľ, 6. A                    

            Lujza Raffajová, 6. A              

            Daria Dometska,  6. A             

             

            Svetlanka Kamenská

          • „TO BOL ZAUJÍMAVÝ VÝLET!“ : takto hodnotil Sebastián Bóna - žiak 4. C koncoročný výlet 3. B a 4. C triedy.

          • Začali sme prehliadkou kaštieľa v Sv. Antone. Informácie, ktoré sme tam získali, boli pre štvrtákov doplnením učiva z vlastivedy: príbehy rodiny Koháryovcov a Koburgovcov sú inšpirujúce i dnes. V nádhernom parku v okolí kaštieľa sme si vychutnávali zurčanie vodopádu a piknik. Štvrtákov zaujalo jazero s leknami a pozorovanie vodných živočíchov.

            Následne sme sa presunuli do ZŠ s MŠ Maximiliána Hella v Štiavnických Baniach, kde nám žiaci 2. stupňa predstavili dravé vtáky. Prehliadka bola ,,zážitková": do činností zapájali predovšetkým návštevníkov, napr. dravec ,,lovil" dieťa, ktoré pred ním utekalo s návnadou na chvoste, nízky prelet dravca ponad ležiace deti. Táto škola je prvá na svete, kde vyučujú sokoliarstvo ako povinný predmet na 2. st. ZŠ. Chovu a výcviku dravých vtákov, starostlivosti o všetky živočíchy a rastliny sa venujú v rámci krúžkovej činnosti a niektorých predmetov.

            Videli sme zvláštne plemeno psov, ktorých cvičia na záchranu topiacich sa ľudí (pod nami boli tajchy v Štiavnických Baniach), skákajúce kengury, hibernujúce sovy a kŕmili sme i nádherné farebné papagáje. Pohybovali sme sa v tropickom pralese s opicami, krokodílom i leguánom. V skleníku sme navštívili púšť plnú kvitnúcich kaktusov. Vo veľkých akváriách plávali pestrofarebné rybičky.

            Obdivovali sme nádherné prírodné prostredie s krásnou panorámou hôr ale i s vytvoreným eko- prostredím, ktoré v tejto škole budovali 12 rokov. Napr. zberajú dažďovú vodu zo striech, na stene školy vytvorili vertikálnu záhradu, pod ňou vodopády s jazerom, ktoré krášlia biele aj ružové lekná, vyvýšené záhony plné okrasných rastlín. Všade dominovali prírodné materiály- kameň a drevo.

            Na záver sme si vo vstupnej hale pozreli projekciu zameranú na chov a výcvik dravých vtákov v tejto škole. Na stene bola opäť pripevnená konštrukcia s horizontálnou záhradou a akváriom.

            Páčil sa nám aj žltý školský autobus s veselými farebnými obrázkami, ktorým si škola ,,zváža" svojich žiakov z okolia.

            Naozaj, bolo ,,čo obdivovať" a mnohé je inšpirujúce aj pre učiteľov. Takže- tento výlet bol viac ako zaujímavý!

            Renátka a Dáška

          • Didaktické hry na I. stupni

          • V jeden júnový slnečný pondelok žiaci I. stupňa absolvovali didaktické hry v prírode. Žiaci si obohatili a prehĺbili vedomosti z rôznych oblastí, napr. zdravotnej, požiarnej, dopravnej a nezabudli sme ani na ochranu prírody.

            Prežili sme pekný, slnečný, náučný a športový deň na ihrisku v Brehoch a v jeho okolí.

            Kolektív I. stupňa

          • ROZVOJ LOGIKY PROSTREDNÍCTVOM MATEMATIKY

          • Skončil sa 14. ročník matematickej súťaže MAKSÍK, do ktorej sa zapojilo 16 žiakov našej školy z ročníkov 2. - 4.

            Deti si rozvíjali logické myslenie a vzťah k matematike. Na Maksíkových úlohách sa veľa naučili a pobavili sa na Maksíkových príbehoch.

            Titul NAKMÚDREJŠÍ MAKSÁČIK, diplom a večnú cenu získali Šimon Budinský a Maria Chumak zo 4. A a Milan Šumichrast z 3. A a Hugo Zduch z 3. B triedy.

            Ostatní získali diplom a titul MÚDRY MAKSÁČIK.

            Všetkým súťažiacim blahoželáme! Už teraz sa deti tešia na jubilejný 15. ročník matematickej súťaže.

            Katka Garajová

          • CELOSLOVENSKÁ BÁDATEĽSKÁ KONFERENCIA

          • Blíži sa koniec školského roka a deti z krúžku GLOBE konečne mohli zhodnotiť svoje celoročné pozorovania nášho Novobanského potoka.

            Celý rok totiž pravidelne merali teplotu vzduchu, pozorovali oblačnosť a zaznamenávali priezračnosť, teplotu a výšku vodnej hladiny v ňom.

            Na celoslovenskej online konferencii svoje pozorovania úspešne odprezentovali 22. júna 2023.

            Ich snaženie ocenili odborníci Globe Slovensko, či zástupkyňa Globe CZ p. Dana Votápková.

            Ďakujeme za ocenenie a tešíme sa na ďalšie nové bádania.

            Evka Sučanová a jej bádatelia z krúžku Globe

          • NAŠA MAJKA a 5. ročník konferencie psychológia v športe nielen „O výkone“

          • V športovej oblasti ako učiteľ a tréner pôsobím už 8 rokov.

            Počas rokov svojej praxe si okrem fyzickej stránky veľmi dobre uvedomujem aj psychickú stránku žiakov, ktorá má veľký vplyv nie len na ich zdravotný stav, ale aj ich podávanie samotného výkonu. V súčasnosti sa kladú veľké nároky na výkon športovcov.

            Začiatkom mesiaca jún som sa rozhodla zúčastniť konferencie, ktorú usporiadala Slovenská asociácia športovej psychológie s názvom nielen „O výkone“.

            Témy prednášajúcich boli nasledovné: Rozvíjanie športovcov – vyhľadanie rovnováhy medzi nárokmi a podporou. Viac ako len partnerstvo – budovanie tímovej súdržnosti v menších tímoch. Ako využiť veľké zranenie a vďaka nemu nájsťčší pokoj, sebadôveru a odhodlanie? Výkon a osobná pohoda – musíme si vyberať alebo môžeme mať oboje? Dobrá chémia vo vzťahu tréner – športovec. Je viac synergiou osobnostných typov či psychologickým remeslom?

            Mňa osobne zaujala prednáška dvoch pánov a to Dave Collinsa z Anlicka s témou :Rozvíjanie športovcov – vyhľadanie rovnováhy medzi nárokmi a podporou. Dave (ako odborník pracoval s viac ako 90 medailistami z majstrovstiev sveta a olympijských hier. Spolupracoval s profesionálnymi tímami a umelcami, vrátane 10 ročného pôsobenia vo futbalovej akadémii FC Chelsea, asociácií zimných športov na Novom Zélande, Nisa a vo vzpieračskom zväze Veľkej Británie).

            Tomáš Gurský zo Slovenska s témou: Dobrá chémia vo vzťahu tréner – športovec. Je viac synergiou osobnostných typov či psychologickým remeslom? Gurský má viac ako tridsaťročnú prax so športovou klientelou rôznej výkonnostnej úrovne, kde pracuje najmä systatickým prístupom. Organizuje dlhodobé výcviky koučovania, prednáša psychológiu športu a aktívne publikuje. Je zakladateľom Spoločnosti športovej psychológie na Slovensku. Určite najväčším zážitkom a zároveň vyvrcholením konferencie bola panelová diskusia s názvom „Výkon vo vrcholovom a mládežníckom športe“ s Nasťou Kuzminovou (našou najúspešnejšou olympijskou medailistkou), Naďa Bendova - trénerka Jána Volka a Antonin Barák - tréner futbalovej mládeže Dukla BB. Medzi hosťami bol aj náš dlhoročný kulturista, tréner, poradca Boris Valihora.

            Som veľmi rada, že som mala možnosť sa zúčastniť tejto konferencie a získané vedomosti zužitkujem v mojej práci. „Šport je cesta, na ktorej máme možnosť rásť a stať sa nie len lepšími športovcami, ale aj lepšími ľuďmi.“

            Majka Rudzanová

          • Originál verzus fejk

          • Pracovníčky Úradu priemyselného vlastníctva  Slovenskej republiky v Banskej Bystrici prišli v máji medzi našich siedmakov s prednáškou o tom, ako odlíšiť originál od fejku. Žiaci získali aj cenné informácie o ochrane duševného vlastníctva, o patentoch, úžitkových vzoroch, ochranných známkach a dizajne. Pri praktickom cvičení si žiaci určili vlastný výrobok, navrhli meno firmy a logo.

            Slávka Dojčánová

          • Lesná hádanka, ktorú naše žabky vyhrali

          • Žabky získali ocenenie v súťaži o Naj lesnú knihu na tému „Lesné hádanky“, do ktorej sa zapojili.

            V Krajskej knižnici Ľudovíta Štúra vo Zvolene si boli prevziať diplom a knižnú cenu za originálne spracovanie témy.

            Perfektne pripravené odovzdávanie cien bolo sprevádzané besedou so spisovateľom Mirkom Sanigom, ktorý svoje knihy sám ilustruje a je tiež výborným fotografom. Jeho rozsiahlu tvorbu charakterizuje vrúcna, stupňujúca sa láska ku všetkému živému i neživému na Zemi a hlboká pokora pred Božím stvoriteľským dielom.

            Pútavé príbehy striedali piesne v podaní detí zo ZUŠ Očová, či hra na lesnicu a poľovnícky roh skúseného lesníka.

            Nechýbalo ani malé pohostenie po slávnosti pre všetkých ocenených.

            Marika a jej žabky

          • Ţýždeň športu na I. stupni - 2. časť

          • V stredu 21.6. prvostupniari pokračovali v súťažení ďalšou už tradičnou disciplínou -Štafetovým behom na 250m.

            Družstvo 7 bežcov tvorili minimálne 2 dievčatá doplnené chlapcami. Každý bežec v družstve bežal jedno koliečko - 250m a odovzdal štafetový kolík ďalšiemu.

            Meral sa čas každého družstva.

            Výsledky:

            1.miesto: 3.A trieda 05:40

            2.miesto: 4.B trieda 05:45

            3.miesto: 4.A trieda 06:04

            Po skončení štafetového behu sme oprášili obľúbenú hru Osadníci, ktorú si zahrali všetky deti. Ďakujem všetkým kolegyniam prvostupniarkam za pomoc pri organizovaní súťaží.

            Marianka Andrášiková

          • Týždeň športu na I. stupni- 1. časť

          • Už tradične si mohli naši prvostupniari zašportovať v týždni športu.

            V utorok 20.6. súťažili na Olympiáde nádejí v 4 disciplínach: beh na 60m, skok do diaľky z miesta, hod tenisovou loptičkou a autový hod 1kg medicinbalom z kolien. O tom, že deti majú šport radi a radi súťažia niet pochýb.

            Veď o 48 medailí bojovalo 130 detí. Napriek tomu, že medaile získali len tí najlepší, víťazmi sú všetci - v duchu hesla zakladateľa novovekých Olympijských hier baróna Pierre de Coubertina, ktorý povedal: ,,Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa!“

            Marianka Andrášiková

          • Englishstar 2023

          • Žiaci z našej školy opäť využili možnosť  prihlásiť sa do súťaže Englishstar a prejavili tak záujem pomerať si sily s ostatnými rovesníkmi z celého Slovenska v oblasti anglického jazyka. Do súťaže sa  zapojilo 20 žiakov z 1. aj 2. stupňa. Výsledky sú nám už známe.  Deviatim žiakom sa podarilo získať hodnotenie viac ako 90 %, čo považujeme za veľký úspech.  Súťaž sme si vyhodnotili aj v rámci školy . Najvyššie hodnotenie v našej škole získal Simeon Šály z 3.B, ktorému sa v teste podarilo stratiť len jeden bodík. Toto sú ostatné výsledky:

            Na 1. stupni sa najviac darilo týmto žiakom:

            1. miesto – Simeon Šály
            2. miesto – Tereza Rybárová
            3. miesto - Jakub Adamek / Richard Petráš (rovnaký počet bodov)

            Na 2. stupni bola účasť menšia, ale som rada, že aj tu sa žiaci zapojili. Na popredných priečkach skončili:

            1. miesto - Martin Beluský
            2. miesto – Šimon Katreniak
            3. miesto – Nelly Herczegová

            Podľa umiestnenia žiaci boli ocenení vecným darčekom a okrem toho, všetci súťažiaci dostali diplom a malú pozornosť od usporiadateľov v podobe pera s logom súťaže.

            Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a želáme veľa chuti a elánu pri štúdiu anglického jazyka.

             Z. Floreková

    • Partneri

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Dokumenty potrebné k zapísaniu  dieťaťa  do   školy  v  prípade,   že  sa   zápisu    zúčastní   len    jeden zo zákonných zástupcov 

      1.Vyhlásenie  zákonných  zástupcov  o pravdivosti údajov v elektronickej prihláške.

      2.Čestné     vyhlásenie     jedného   zo zákonných zástupcov     k podpi-sovaniu

      3.Písomné vyhlásenie k rozhod-nutiam v správnom konaní.

       

       

    • TEŠÍME SA NA TEBA!

      Bližšie informácie na: 

      https://informacie-k-zapisu

      ELEKTRONICKÁ PRIHLÁŠKA AJ TU: https://zsjzemananb./register/

    • ČO ČAKÁ DETI V NAŠEJ ŠKOLE ?

       Prezentácia.ppsx



    • PREČO PRÍSŤ MEDZI NÁS?

       

    • Naša škola na sociálnych sieťach

    • ZÁLEŽÍ NÁM NA DUŠEVNOM ZDRAVÍ A BEZPEČNOM PROSTREDÍ

    • Program „Školy, ktoré menia svet“ prináša na našu základnú školu balík doplnkových zážitkových aktivít, ktoré neformálnymi a zábavnými metódami podnecujú záujem žiakov o aktívny občiansky prístup, dobrovoľníctvo, budujú ich kritické myslenie, argumentačné schopnosti, schopnosť myslieť v kontexte a v súvislostiach, mediálnu gramotnosť, ale aj morálne hodnoty a empatiu, a tým pozitívne prispievajú k ich všestrannému občianskemu a osobnostnému rozvoju. „Program prepája občiansku náuku, dejepis, geografiu, slovenčinu, cudzie jazyky, náboženskú výchovu, etiku a ďalšie príbuzné učebné predmety a vytvára priestor na to, aby žiaci s pomocou učiteľa hľadali vlastné odpovede na spoločenské otázky, a tiež získali tzv. ‘hands-on’ prístup k riešeniu problémov, ktoré identifikujú vo svojom okolí. 

      Ďalšie informácie o programe nájdete na webovej stránke Škôl, ktoré menia svet (http://skms.sk/) a Inštitútu pre aktívne občianstvo (http://ipao.sk/). Sledujte nás aj na našom Facebooku (https://www.facebook.com/skolyktoremeniasvet.sk a https://www.facebook.com/ipao.sk).

    • Zvonenia

      Piatok 17. 5. 2024
    • VOĽNÉ PRACOVNÉ MIESTA

       

       

    • Kontakty

      • Základná škola Jána Zemana Nová Baňa
      • 0456857317
      • 045 68 57 317 (zástupkyne riaditeľky školy, ekonómka, pokladníčka) 045 68 56 017 (riaditeľka školy) 045 68 56 985 (vedúca školskej jedálne)
      • Školská 44/6, 968 01 Nová Baňa 96801 Nová Baňa Slovakia
  • Fotogaléria

      zatiaľ žiadne údaje